witamy na bajbus.ubf.pl
 Lipiec 26 2021 00:55:43
Nawigacja
O szkole
program zajęć
terminy spotkań
kontakt
Galeria
Aktualności
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 413
Najnowszy Użytkownik: bynleojhjt
O szkole

... 9 miesięcy pod sercem Cię noszę,

kołyszę, głaskam - nim w bólu ogłoszę,

że oto jesteś - różowy i gładki,

cząsteczka nas dwojga - Ojca i Matki ...

Los uśmiechnął sie do Was obdarzając nowym życiem. Jednocześnie obarczył ogromną odpowiedzialnością - Rodzicielstwem.

Boisz się porodu i macierzyństwa? Nie wiesz, czy sprawdzisz się jako ojciec?

Ta szkoła istnieje po to by Wam pomóc. Moja wiedza i doświadczenie będą Waszym drogowskazem w udane Macierzyństwo i Ojcowstwo.

Bazując na ponad 30-sto letnim doświadczeniu stworzyłam własny program edukacji przedporodowej wykorzystując pytania i problemy z jakimi zgłaszali się do mnie "młodzi" Rodzice.

Program ten nadal rozszerzam - jestem otwarta na wszystkie ,, jak?, kiedy?, dlaczego?"

Zdobyta w szkole wiedza ma zapewnić dziecku bezpieczeństwo w przełomowych godzinach jego życia a rodzicom bezproblemowe wychowywanie potomka. Zajęcia kończą się rozdaniem certyfikatów.


Raz w roku (w grudniu) odbywa się spotkanie małych Bajbusiątek i ich Rodziców przy torcie urodzinowym gdzie dzielimy się wspomnieniami z porodu i wymieniamy doświadczenia dotyczące wychowania..

Wychodząc na przeciw prośbom Rodziców, którzy mają już dzieci a chcieliby uaktualnić swoją wiedzę - od połowy maja 2014 proponuję specjalny kurs REPETYTORIUM
Komentarze
Kinga1984 dnia listopad 19 2009 11:18:36
Pomoc Pani Grazyny nie oceniona naprawde polecam wszystkim przyszlam rodzicomsmiley
mg dnia marzec 16 2010 20:54:44
Zgadzam się z Kingą! Pani Grażynka to wspaniały człowiek! pozdrawiamy
klan Wsmiley
Zuzia dnia październik 26 2010 19:30:47
Pani Grażynka to wspaniała i niezwykła osoba! Dzięki Niej poród był moją najwspanialszą przygodą w życiusmiley rozwiała wszelkie wątpliwości, dodała otuchy i uspokoiła przed tym Wielkim wydarzeniem! Z całego serca dziękujemy:*iwonka i marcin
JustysP dnia styczeń 28 2011 09:45:39
Pani Grażynka to cudowna kobieta, z niezwykłą wiedzą i podejściem do często rozhisteryzowanych i zestresowanych przyszłych rodziców. Niezwykle pogodna i empatyczna. Spotkanie z nią to zawsze niezwykle miłe przeżycie.
Dziękujemy za wszystko!!!
Justyna, Tomek i Igoreksmiley
Agnieszka dnia luty 01 2011 18:39:16
Z całego serca dziękujemy Pani Grażynce za wiedzę, którą nam przekazała oraz dobre rady, które staramy się wykorzystywać. Dzięki niej, poród zapamiętamy jako niezwykłe i wspaniałe przeżycie.
Dziękuje Agnieszka, Bartek i Wojtuś
Ewa O-H dnia luty 04 2011 10:45:22
W imieniu Julci ,męża i swoim chciałabym bardzo podziękować Pani Grażynce za nieocenioną pomoc, dobre słowo i otuchę w trudnych dla mnie chwilach przed zagrożonym porodem.Mimo że zostałam cesarzowąsmiley, dzięki wiedzy przekazanej na zajęciach oraz wspaniałemu podejściu Pani Grażynki i całego personelu traktu porodowego nie bałam się i wiedząc co mnie czeka, byłam pewna że będzie dobrze. A bajbusowe rady dot. pielęgnacji maleństwa, wskazówki co potrzebne w domciu i w szpitalu a co nie, zaraźliwa pogoda ducha P.Grażynki i optymizm były i są nieocenione.Cała wiedza nt. tego jak zmienia się hormonalnie organizm kobiety, etapów porodu, cewnika Foleya, oksytocynki ,laktacji, baby bluesa a także tego czym nas może zaskoczyć maluszek i jego wyniki lekarskie po porodzie itpsmiley były przydatne nie tylko mi ale i innym mamusiom na salismiley. Dzięki temu nie było paniki, zbędnych pytań, rozumiałyśmy nawet trochę jargon lekarski i pań położnych ani nie straszna była fototerapia. A jedno zdanie wypowiedziane na zajęciach zapamiętam do końca życia 'Nie można jednocześnie kwitnąc i owocować".Choć to prawda, poród czy to naturalny czy przez cc. pozostaje najwspanialszym zdarzeniem w życiu a dzięki takim osobom jak Pani Grażynka , jej pogodzie ducha i ogromnej wiedzy, którą się umiejętnie i chętnie dzieli, wszelkie trudy z nim związane idą w zapomnienie Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Ewa Adam i Julcia Horodeccy.
sweetblondi83 dnia maj 05 2011 15:29:18
Do Bajbusa trafiliśmy z mężem przypadkowo. Od razu jednak wiedzieliśmy, że była to dobra decyzja. Pani Grażynka to przede wszystkim profesjonalistka w każdym calu, właściwa osoba na właściwym miejscu. To życzliwa osoba, służyła pomocą, uspokajała nas w trudnych chwilach była dyspozycyjna i w każdej sytuacji udzielała nam wsparcia i radziła w problemach tych mniejszych i większych. Zajęcia w Bajbusie przygotowały nas rzetelnie do najważniejszej roli w naszym życiu- do rodzicielstwa. Korzystając z okazji chcieliśmy bardzo gorąco podziękować Pani Grażynce za pomoc przed porodem, w trakcie i po przyjściu na świat naszego kochanego maleństwa. Aneta, Mariusz i Emilka smiley
Katarzyna dnia maj 25 2011 18:31:27
TU zajęcia nie są "lekcją o porodzie" a podróżą w której świadomie uczestniczysz. TU dowiesz się co ma wspólnego macierzyństwo z dostojeństwem, co oznacza "z czoła i z doła" albo dlaczego nie możesz kwitnąc i owocować w tym samym czasie.
Pani Grażyno dziękujemy Natasza, Kasia i Jacek.
Olga dnia sierpień 29 2011 13:32:35
W imieniu naszej trójki chciałabym podziękować Pani Grażynie za wspaniałe zajęcia, które przygotowały nas na ten wyjątkowy czas, na narodziny naszego synka. Pani Grażyna to wyjątkowa osoba, zaraża optymizmem, dodaje otuchy uśmiechem i wspiera ogromną wiedzą i doświadczeniem. Polecam wszystkim tą właśnie szkołę rodzeniasmiley. Pozdrawiamy gorąco Olga i Piotrek i nasz Kochany Franek
dzinka dnia wrzesień 06 2011 17:37:05
Melduję wszem i wobec, że jeśli ktoś jeszcze nie spotkał anioła na swojej drodze, to ma doskonałą okazję, by nadrobić tą stratę. To Nasz Żółty Anioł przeprowadził nas przez IP, poród, baby bluesa i podał na tacy tajniki macierzyństwa i tacierzyństwa.
Pani Grażynko, będziemy Panią cmokać (zwłaszcza ja) po rączkach i nóżkach do końca naszych dni!!!!
Ciociu, KOCHAMY CIĘ !!!

Kasia, Piotrek i Dareczek.
dzinka dnia wrzesień 06 2011 17:38:10
P.S. Az się popłakałam ze wzruszenia i wdzięczności smiley
Monika dnia wrzesień 16 2011 21:01:06
Dzięki uczestnictwu w zajęciach prowadzonych przez Panią Grażynkę nic nie było i nie jest mi straszne - ani poród, ani opieka nad dzieckiem! Rady przekazane przez położną wykorzystałam do przygotowania się do porodu i podczas porodu, a teraz nadal korzystam z nich (pomimo tego, że od porodu minęło 6 miesięcy). Na spotkania z Panią Grażynką chodziliśmy z mężem z wielką ochotą, gdy się kończyły jedne nie mogliśmy się doczekać następnychsmiley Pani Grażynka jest ciepłą, serdeczną i przyjazną osobą. Jestem jej wdzięczna za pomoc podczas porodu, odwiedziny na oddziale poporodowym i za zainteresowanie!!!
Dziękujemy za wszystkie dobroci i gorąco pozdrawiamy!!!
Do zobaczenia w grudniu, Monika, Michał i mały Adaśsmiley
viva-20 dnia październik 21 2011 18:51:11
Choć od porodu minęło już 8 miesięcy, ciągle miło wspominamy zajęcia z Panią Grażynką smiley Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie, kiedy dzidziuś wariował w brzuszku i trzeba było poleżeć w szpitalu. Muszę też przyznać, że gdy Sebuś był noworodkiem dość często zaglądałam do swojego różowego zeszyciku...Rady Pani Grażynki były świetne, więc nie mieliśmy problemów i nie panikowaliśmy, gdy maluszkowi coś się działo.
Byliśmy wtedy spokojni i dzięki temu te najwcześniejsze chwile z Maluszkiem były cudowne. Gdy na zajęciach wspomniano, że czasami dzieci rodzą się "z rączką" byłam przerażona takim faktem. Nie wiedziałam wcześniej, że coś takiego istniejesmiley do czasu mojego porodu... Sebastianek okazał się cudownym malutkim Generałem!
astolarek dnia listopad 09 2011 10:41:11
Znalazłam chwilkę wolnego czasu i postanowiłam tak jak obiecałam ( choć od porodu minęło już 10 miesięcy ) podziękować na forum Pani Grażynce!!! Naszemu Aniołowi!
Cieszę się ze lekarz prowadzący moją ciążę podał mi właśnie namiary na taką cudowna
położną Zajęcia w których uczestniczyliśmy były naprawdę owocne i do tej
pory często zaglądam do naszych notatek! Mąż tak samo!! Czasami jestem w szoku bo pamięta wszystko i jeszcze uczy innych tatusiów często słyszę od niego takie
teksty jak ten " Pani Grażynka mówiła tak!" więc pozostaje mi się tylko
słuchać:) a najbardziej zaskoczył mnie jak najpierw pocałował mnie a później
Córeczkę ( Rada Pani Grażynki )
Poród był dla mnie naprawdę szybki( nio skurcze trwały i bolały ale chociaż
to musiałam czuć inaczej bym nie wiedziała że urodziłam ) i zaskakujący bo
Michalina bardzo szybko wyszła! Przede wszystkim wiedziałam co się ze mną i z dzieckiem będzie działo w każdej chwili!! Dużo mnie Pani nauczyła i na prawdę starałam sie być jak najbardziej potrafiłam posłuszna. wiedziałam że sama nie urodzę a
wskazówki od Pani Grażynki były rewelacyjne:), byłam z siebie dumna jak Panie mnie
pochwaliły!! i tak jak Pani powiedziała zapach dziecka to najwspanialsze co
może być

cieszę się że los postawił mi Panią Grażynkę na drodze... jest CUDOWNĄ
KOBIETĄ!!!!!!

Agnieszka, Michał i nasza wspaniała córeczka Michalinka!!!
ElizaCz dnia maj 07 2012 11:25:45
Na początku chcielibyśmy jeszcze raz bardzo podziękować Pani Grażynce za pomoc, wsparcie i całą wiedzę, którą nam przekazała.
Porodu nie bałam się wcale, zawdzięczam to Pani Grażynce, która w każdym momencie potrafiła dobrze ocenić sytuację i nas uspokoić oraz zajęciom w czasie, których uzyskaliśmy wiedzę pomocną w przyszłym trudnym, ale za razem cudownym okresie - do naszego różowego zeszytu zaglądamy do tej pory dość często.
Z porodu pamiętam, że rozmawiałam, żartowałam i starałam się w ogółe nie myśleć, że coś boli a Nasze Maleństwo szybciutko przyszło na świat.
Moment narodzin zapamiętam do końca życia - Maleństwo na brzuchu, Męża ogromnie przejętego, uśmiech Pani Grażynki i moje łzy szczęścia!
Nigdy nie zapomnimy Pani Grażynki smiley !!!
I nie wierzcie jak mówi o sobie, że jest "czarownicą" smiley - Jest, ale ze skrzydłami anioła i wielkim, gorącym sercem !!!

Pozdrawiamy Eliza, Andrzej i Kingusia
nicpon dnia październik 06 2012 14:33:14
Z pełnym przekonaniem zachęcam wszystkich do uczestnictwa w zajęciach BAJBUSA! Dlaczego? Myślę, że słowa podziękowania, jakie mamy z Mężem dla Pani Grażynki opowiedzą wystarczająco, co dają godziny spędzone właśnie w tej szkole rodzenia...

A więc dziękuję z całego serca za ten kurs.
Naprawdę pomógł nam wiele rzeczy ogarnąć, przybliżyć, poznać, a niektóre nawet tylko liznąć, ale poszerzył naszą wiedzę i upewnił nas, że i my możemy dać radę.
Dziękuję za to, że w cudowny sposób przelewa Pani jakiś magiczny spokój, podekscytowanie, radość i taką dobrą niecierpliwość porodu. Tyle lat w zawodzie, a Pani mówi o tym wszystkim wciąż z entuzjazmem i nie czuć od Pani monotonii i znudzenia(za to niesamowicie Panią podziwiam), co naprawdę motywuje.
Muszę Pani przyznać, że o ile wcześniej miałam bardzo "wyluzowane podejście" do porodu tak po tych kilku ładnych godzinach spędzonych w Bajbusie wiem, że miałam rację, że dobre nastawienie, wiara we własne siły i zaufanie położnym i lekarzom wiele znaczy! Wierzę w siebie.

Dzięki Pani można sobie także uzmysłowić, że rola Męża i jego uczucia nie kończą się po ostatnim stosunku przy którym doszło do zapłodnienia - że on też to wszystko przeżywa, przechodzi, znosi - a czasem nawet trudniej - niż my... on częściej może odczuwać bezsilność i częściej pewnych rzeczy nie rozumieć... to wszystko rozgrywa się poza jego ciałem, ale w jego sercu.

Jest Pani niesamowitą osobą i dlatego mam nadzieję, że nie raz i nie dwa przyjdzie nam jeszcze się spotkać!

Wzruszam się za każdym razem kiedy wspominam swój poród, pierwszy (solidny) krzyk synka, minę męża i atmosferę na porodówce. A to wszystko tylko po części dzięki nam, bo w dużej mierze to zasługa Pani przygotowania jak i obecności w tak ważnym momencie naszego życia!

Uściski od Nicponia, Marcina i Remka smiley
Ania i Marek dnia marzec 14 2013 19:24:27
30 września 2012 roku przyszło na świat nasze Największe Szczęście - córeczka Kornelia. Poród - błyskawiczny, pobyt w szpitalu - krótki, pierwsze dni w domu - pełne spokoju, radości i miłości do naszego Maleństwa.
Dziękujemy Pani Grażynko za wszystko. Za przekazaną wiedzę, z której ciągle korzystamy. Za wsparcie. Za poradę, kiedy jej potrzebowaliśmy. Za uświadomienie nam czym jest mądry poród i mądre rodzicielstwo.

Dziękujemy
Ania, Marek i Kornelka
barberita1 dnia czerwiec 04 2013 18:24:07
Zajęcia prowadzone przez Panią Grażynkę są bezcenne. Dzięki uczestnictwu w zajęciach szybko odnaleźliśmy się w całkowicie nowej dla nas roli - rodziców. Pani Grażynka przygotowała nas tak, aby poród nie był strasznym przeżyciem a wyjątkową i piękną chwilą na którą tak długo czekaliśmy. I tak właśnie było smiley Mimo, iż Pani Grażynki nie było przy porodzie to dzięki Jej cennym radom czułam jakby była ze mną. Dziękujemy i mamy nadzieję do następnego razu smiley
MMiL dnia sierpień 23 2013 22:17:27
Dwa razy trafiłam w Pani ręcesmiley Raz kiedy przyjmowała mnie Pani na ten świat, drugi gdy przywitała Pani moją córcięsmileysmileysmiley
Pani Grażynko, nawet nie zdaje sobie Pani sprawy jak bardzo jesteśmy wdzięczni za wszystko co Pani zrobiła dla naszej Małej, przez jej cały pobyt w szpitalusmiley Choć dziś Lilka ma skończone 9 mies.wszystko dokładnie pamiętamy. Dziekuję Pani za zajęcia w Pani szkole, gdzie wszystko tak prosto i jasno Pani wyjaśniała i tłumaczyła. Za zrozumiałe wprowadzenie w temat porodu i opieki nad maleństwem. Za te co tygodniowe 3 godziny śmiechu, dzięki Pani można było porządnie dotlenić płucasmiley Każdy siedział z rozdziawioną buzią i chłoną Pani słowa.
Dzięki Pani nie wpadłam w panikę, kiedy Mała postanowiła przyjść na świat tyle wcześniej. Pamiętam, że na porodówce byłam spokojna i opanowana, każde słowo na temat porodu utkwiło mi na dobre w głowie. Nawet jakieś głupoty wygadywałam do Pani na salismiley
Zeszyt z notatkami oczywiście leży i będzie zachowany na pamiątkę.
Każdemu z czystym sumieniem możemy polecić BAJBUSA.
Dziękuję w imieniu całej Naszej trójki!!!!
Monika i Mariusz z Lilką
BasiaW dnia czerwiec 18 2015 21:25:52
Co tu dużo pisać... Pani Grazynka to cudowna, wspaniała kobieta o wielkim sercu, która potrafi "uspokoic głowę" niejednej panikujacej przed porodem kobiecie i jej partnerowi. Jest bardzo zaangażowana w swoja pracę i prowadzenie zajęć a wiedza przez nią przekazana jest nieoceniona. Dziękujemy za pomoc, cierpliwość i poświęcony czas. Pozdrawiamy-Marcel, Basia i Dominiksmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [12 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Gonia1985
01/10/2014 16:30
Pozdrawiamy serdecznie Panią Grażynkęsmileysmileysmiley Gosia,Paweł i Kacpereksmiley

ppati24
10/10/2013 11:22
witam chcialam zapytac,czy Pani Grazynka jest polozna na ul.lubartowskiej w lublinie?i ile kosztuje kurs.

Kasia i Jacek
19/03/2013 14:16
Dokończę smiley Pani pomoc jest nieoceniona cieszymy się że była Pani z Nami. Dziekujemy.

Kasia i Jacek
19/03/2013 14:14
Witam Pani Grażynko pewnie Pani juz nas nie pamięta ponieważ Nasze bajbusiatko urodziło sie 06.04.2010 r. Niebawem Nasz kochany Kacperek kończy juz 3 latka. dziekujemy za wszystko jest Pani pomoc jest

dorocia46
09/12/2012 18:05
Pani Grazynko wielekie dzieki za spotkanie bajbusiatek,bylo supersmiley

Copyright © 2006


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie